Na przełaj przez Data Mining z pakietem R

Zbiór przykładów użycia wybranych funkcji statystycznych
i Data Mining dostępnych w programie R.

[Opis projektu i licencji poniżej!!!] Spis tresci: Program R jest najszybciej rozwijającym się oprogramowaniem do analizy danych. Zaimplementowano setki procedur statystycznych, algorytmów z dziedziny data mining czy machine learning.
W sieci dostępna jest całkiem przyzwoita choć rozproszona dokumentacja w jerzyku angielskim.

Planowałem przygotowanie serii opisów rożnych ciekawych algorytmów analizy danych, wraz z przykładami ich użycia w pakiecie R. Dla każdej metody planowałem dodać krotki szkielet teoretyczny wraz z przykładem użycia i dyskusja wyników. Niestety z uwagi na rożne inne obowiązki brakuje mi czasu by poważniej się w to zaangażować.

Pojawił się wiec inny pomysł.

Na tej stronie udostępniam tak wersje pdf jak i źródła aktualnej wersji książki. Książka pisana/składana jest w LaTeXu. W załączonych źródłach znajdują się wszystkie niezbędne pliki, niezbędne by samodzielnie skompilować aktualna wersje książki.


Z tych źródeł można korzystać do dowolnych niekomercyjnych celów. Z zastrzeżeniem, ze w przypadku wykorzystania jakiegokolwiek fragmentu należny załączyć odnośnik do tej strony i odpowiednia informacje.
W przypadku zastosowań komercyjnych proszę o kontakt.

Zapraszam każda zainteresowana osobę do pomocy w uzupełnianiu książki.

Każdy chętny może napisać rozdział, opatrzyć go imieniem i nazwiskiem, wysłać na adres przemyslaw.biecek tutaj małpka gmail.com. Ja zamieszczę uaktualniona wersje na tej stronie. Kolejne rozdziały mogą powstawać w dowolnej formie, mogą opisywać dowolne funkcje statystyczne czy data miningowe zaimplementowane w pakiecie R. Mogą dotyczyć nowych algorytmów lub inaczej opisywać procedury z poprzednich rozdziałów. Oczywiście zakładam ze opracowany rozdział został przygotowany przez osobę zgłaszająca, która będzie miała pełnie praw autorskich do tego rozdziału i będzie odpowiadała za zawartość rozdziału.

Interesującym dodatkiem do powyższej pozycji są